sanatçı menajeri

GRUP İMERA

Grup İmera kimdir

2014 yılının başlarında dört kişiyle kurulan grupta Hüseyin Ulusan, Merve Yavuz, Berat Bayraktar ve Yıldıray Yanlı tarafından Trabzon müziklerini daha geniş kitlelere duyurabilmek adına böyle bir grup kurmuşlardır.

İMERA’nın Anlamı Nedir?

Rumca “Gün” anlamına gelmektedir.

2014 yılında ise Ena adında çıkardıkları albümde birbirinden güzel 13 adet Karadeniz müziği yayınlamışlardır. Başta Veda, İmerefera, Seda Yolu, Ayı İzi ve Eşref Bey adlı parçalar başta olmak üzere diğer parçalarla birlikte güzel bir çıkış yapan grup Karadeniz müziğini sevdirmeyi başarmışlardır.

Grup İMERA Kimdir?
Grubun Solistleri: Merve Yavuz ve Hüseyin Ulusan

Back Vokal / Klasik ve Akustik Gitar: Yıldıray Yanlı

Back Vokal / Kemençe: Berat Bayraktar

Tulum: Cem Yazıcı – Perküsyon: Barış Engin – Klavye: Murat Sönmez

6 kişilik gruptan oluşan İMERA, 2015 yılında bazı şarkılarına klip çekmiştir. Çektikleri kliplerin ardında basında yazılı ve görüntülü olarak yer alan grubun amaçlarının Karadeniz müziklerini duyurmak ve bilinmeyen şarkılarını da dinletmek olduğunu belirtir.

İMERA’nın logosunun anlamı nedir?
İMERA kelimesinin anlamından yola çıkarak logolarınıda ona göre anlamlı olarak yapmak için tarihi Sümela Manastırı, Karadenizin doğasını belirtmek için yeşil ve masmavi denizini ifade etmek için ise açık mavi renklerinde bir tonlamayla logo üç parçadan tasarlanmıştır.

Unutulmuş ya da bilinmeyen Karadeniz müziklerini yayınlayıp herkese duyurmak için “Her gün bir hikaye Karadeniz’de” düşüncesi ile yola çıktıkları bu süreçte grubun solistlerinden Merve Yavuz ise İMERA’nın çok yakında halkla buluşacağını belirtmiştir.

Back To Top
ara fiyat al
Haritada Bizi Bul