sanatçı menajeri

ERKAN MUTLU

Erkan Mutlu kimdir

Erkan MUTLU 1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türk tasavvuf müzik sanatçısı olan Erkan MUTLU Marmara Üniversitesi müzik bölümünde piyano eğitimi almıştır. Milliyet Gazetesi Liselerarası Müzik yarışması’nda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü aldı. 13 yaşında orgla tanışan Erkan Mutlu’nun, amatörce başlayan müzik hayatı 1978 yılından itibaren profesyonel olarak devam ediyor.

Üç yıl Ersen ve Dadaşlar’da çalışarak Türkiye’nin birçok yerinde konserler veren Erkan MUTLU 1985 yılından sonra sahne çalışmalarını azaltıp aranjör ve müzik yönetmeni olarak müziğe devam etti ve pek çok sanatçının yönetmenliğini üstlendi. Kurduğu okul orkestrası ile Milliyet gazetesinin düzenlediği yarışmada birincilik ve birçok ödül aldı. 1985 yılına kadar eşlik orkestralarında tuşlu çalgılarda görev yaptı. Albümlerinin bütün düzenlemelerini ve müzik yönetmenliğini kendisi yapan Erkan Mutlu “Gitmeye Geldim (1995)” albümüyle kendine has bir yorum ve müziğini iyice belirginleştirmeye başladı. Bu yıllarda “Toprak Rengi Bir Hayal” albümüyle new age, elektronik tarzında kendi türü içerisinde belki de tek örneği olan bir çalışmaya imza attı. Bu sahadaki başarısının neticesi olarak daha sonraları birçok örneği çıkacak olan “Kervansaray” enstrümantal serilerini başlattı.

Erkan MUTLU çalışmalarında yurtiçi ve yurtdışından birçok sanatçılarla birlikte olmuştur ve çocuklara yönelik çalışmaları da benimsemiş ve bu sahada “Minik Kuşlar ve Ey Tatlı Çocuk” adlı iki çocuk kaseti hazırlamıştır. Kendisini en güzel biçimde ifade ettiğini söyleyen Erkan MUTLU solo albüm çalışmalarına ise aralıksız devam etmektedir.

Seyyah, İlahi Aşk, Gel Efendim, Efendimizin İzinde, Affeder misin ?, Mehmet Akif Sesleniyor, Aşiyan, Hanende,… eserlerinin bazıları…

Back To Top
ara fiyat al
Haritada Bizi Bul